Mezinárodní soutěž v italské Cervii

Naši žáci se ve dnech 4. 5. – 7. 5. 2022 zúčastnili gastronomické soutěže v italské Cervii v kategorii kuchař, barman a turismus. Soutěže se účastnilo 18 nejlepších škol z Itálie a k vidění zde byla celá řada kulinářských technik v oboru kuchař, skvělé koktejly v oboru barman a zajímavé presentační stánky v oblasti turismu. Úkolem našich soutěžících bylo použít v pokrmu cervijskou sůl, presentovat ji také v rámci turistické atrakce a namíchat 2 různé koktejly, dle vlastního receptu. Naši žáci se s těmito úkoly popasovali skvěle a drželi krok s těmi nejlepšími. Bohužel, jazyková bariéra nám zabránila postupu na první příčky, ale žáci si odnesli skvělé zážitky, poznatky a předsevzetí, že se budou více věnovat cizím jazykům. Soutěž byla zakončena galavečerem, srovnatelným se soutěží miss. Ukázka italské slavnostní večeře, kterou připravovali žáci italské školy, zanechala v našich žácích plno skvělých dojmů a přesvědčila je, že se chtějí oboru gastronomie věnovat i nadále.